Galka dobehlo klamstvo, zasmejú sa aj v SaS

Autor: Martin Glváč | 17.1.2017 o 10:13 | (upravené 18.1.2017 o 21:15) Karma článku: 10,68 | Prečítané:  4003x

Ľubomír Galko sa nemôže čudovať, že ho nikto neberie vážne. Pred pár dňami ma kritizoval za neschopnosť, ako zle sme vyrokovali dopravné lietadlá Spartan, ako draho, že to museli iní po nás naprávať. Urobil však zo seba hlupáka.

Čo sa teda stalo? Začiatkom roka vyšla tlačová správa o omeškaní dodávky dopravných lietadiel Spartan. Písalo sa v nej, že za oneskorením je problém na strane dodávateľa a že štát si za oneskorenie vypýtaľ zľavu. Komunikačný odbor Ministerstva obrany SR informoval, že zľavu vyjednalo ministerstvo, bez bližšej personifikácie, či sa tak stalo za Glváča, alebo súčasného pána ministra Petra Gajdoša. Ľubomír Galko z nej (asi jediný) usúdil, že má nabité na smeč.

Pred pár dňami ma na mojom facebooku upozornili na Galkov kritický status k omeškaniu dodávky Spartanov na moju adresu.

Bez akéhokoľvek záujmu, aká je skutočnosť o Spartanoch napísal podpredseda SaS o mojej neschopnosti, že sme nevyjednali zľavu a museli to po nás naprávať. Pán Galko nepoteším vás. Asi vás znova „rozdrapí“. Nemuseli. Odloženie splátok aj zľavu sme dojednali za môjho pôsobenia na ministerstve obrany.

Prvé lietadlo malo prísť vlani, no príde tento rok. Druhé garantoval výrobca načas.

Opozičný politik mal nutkavú potrebu kopnúť si do mňa, pretože vie že som bol dlhodobým kritikom jeho babráctva na ministerstve obrany. Žiaľ urobil zo seba hlupáka a diletanta.

Na pána Galka dlhodobo nereagujem. Mnohí moje dôvody poznajú. Jednak som známy svojim presvedčením, že s eštebákmi sa nevyjednáva (viď kauzu odpočúvanie novinárov Ľubomírom Galkom) a po druhé, že tento pán mal už dávno sedieť za spôsobené škody v base. Keďže lož má krátke nohy a pán Galko sa takto dobehol, urobil som výnimku. Myslím, že aj sympatizanti liberálov môžu vedieť akého nekompetentného človeka má SaS vo vedení. 

Pri Ľ. Galkovi stojí za to pripomenúť  jeho „zlatú“ éru na ministerstve obrany práve v súvislosti so Spartanmi. Podpredseda SaS kedysi vyhlásil, že práve tieto lietadlá budú najväčším modernizačným projektom za jeho pôsobenia v rezorte obrany. Poznáme výsledok. Nič. Nevyrokoval ani lepšiu cenu súťaže, ktorá bola ešte z roku 2008 a ku ktorej sa hlásil.

Tento „expert“ zo SaS nielenže nič neurobil, on k tomu všetkému narobil škody Slovenskej republike, keď v roku 2011 trestuhodne okradol občanov o 13 miliónov Eur. Slovensko malo vtedy jedinečnú šancu, pretože nám taliansky výrobca núkal už vyrobené lietadlá. Ponuka však bola časovo obmedzená. A pán exminister Galko? Nereagoval. Lietadlá mohli byť už dávno tu a pán Galko si to mohol napísať na svoj politický pomník. Žiaľ rozšíril len zoznam svojich tragických výsledkov.

Asi nemal čas.

Namiesto práce na Ministerstve obrany SR sedel vo svojej kancelárii za počítačom a zaoberal sa vypisovaním na sociálne siete. Zamestnanci sú pamätníkmi, ako sa na poradách a Kolégiu ministra obrany SR  nerokovalo o projektoch a obrane Slovenska, pretože to pripomínalo rannú poradu novinárov.  Galko žiadal od štátnych zamestnancov, aby mu dávali tipy na medializáciu, nech môže zásobovať Facebook, alebo zorganizovať tlačovku. Nič proti psom, ale v programe ministra obrany Galka bola napríklad aj výstava psov a aj iné pikošky.

Ak pán Galko snaží urážať, ďakujem mu, od takéhoto človeka to beriem  ako pochvalu. Ľudia nech si sami urobia názor.

Už som len zvedavý, či bude pán podpredseda SaS ďalej klamať verejnosť a ako sa postaví k svojmu nepodarenému útoku so Spartanmi.

Zdá sa, že moja milovaná kapusta nerastie v Stupave len na zemi... Aspoň v jednom prípade... Pozdravujem do Stupavy, pán Galko.  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.

Píše Mikuláš Dzurinda

Únia sa musí zmeniť na federáciu (píše Mikuláš Dzurinda)

Aby Únia vzbudzovala nádej aj rešpekt.


Už ste čítali?