Rybanič pôjde do väzenia kvôli Lipšicovi: 8 rokov namiesto jedného

Autor: Martin Glváč | 18.7.2016 o 9:36 | (upravené 18.7.2016 o 22:18) Karma článku: 10,26 | Prečítané:  10069x

Poslanecký asistent Filip Rybanič, o ktorom opozícia tvrdí verejnosti, že je vlastenec, lebo spáchal trestný čin, možno ani nevie, ako mu jeho obhajca a organizátor protivládnej kampane Daniel Lipšic priťažil.

V roku 2005 trval Lipšic na zmene trestného zákona a podľa nej aktuálne hrozí Rybaničovi namiesto jedného roka, osemročný trest. S tým sa však mediálny manipulátor Daniel Lipšic zabudol pochváliť.

Protivládnu kampaň okolo kauzy Bašternák sa opozícia snaží pred verejnosťou poriadne zamotať. Vecné argumenty nie sú dôležité. Cieľom je vysielať posolstvo: Vláda je mafia, ktorá okráda, poslanecký asistent (podozrivý zo zločinu) je vlastenec, pretože napomohol k odhaleniam. Sme svedkami informačnej manipulácie, ktorej napomáhajú niektoré médiá. Hrá sa predovšetkým s emóciami verejnosti, bagatelizuje sa právny poriadok, dodržiavanie zákonov, opozícia schvaľuje a navádza na ich porušovanie. Praktiky porovnateľné s ohlupovaním ľudí fašistickými a nacistickými ideológmi. V našom domácom prostredí je výsledkom deštruktívnej práce opozície docieliť chaos a anarchiu.

Opozícii samozrejme nejde o pravdu, chcú za každú cenu stínať hlavy v tejto vláde klamstvami, manipuláciou, porušovaním zákona. Tak ako v kauze piešťanského CT, keď sa ukázalo, že ich „Biela vrana“  - Alan Suchánek je v skutočnosti podvodník, ktorý sa nepriznal k superpredraženému nákupu CT, pod ktorý sa podpísal. A teraz si veselo moralizuje v parlamente pod ochranými krídlami opozície.  V tejto krajine platia zákony, Daniel Lipšic a Igor Matovič nie sú zákon. Študenti práva si určite pamätajú, ako akademik Čič  - vysokoškolský pedagóg, neskorší premiér a predseda Ústavného súdu v súlade s filozofiou francúzskych osvietencov, vo svojich prednáškach zdôrazňoval, že „Ani tá najušľachtilejšia pohnútka nemôže ospravedlniť spáchanie trestného činu.“

Filipovi Rybaničovi asistentovi poslanca SaS hrozí prísny trest. On je však nielen páchateľom ale aj obeťou. Predsa nikto v tomto štáte neverí, že by si to sám ako zamestnanec banky  dovolil urobiť, bez toho aby ho k tomu naviedli jeho stranícky vodcovia, ktorým slúži. Je to z ich strany obyčajné pokrytectvo. A Rybanič to zbadá neskôr. Neviem si ani predstaviť, že by ho v budúcnosti zamestnala nejaká renomovaná firma.

A prečo by mal v tom Rybanič vôbec ostať sám? Pretože verejným vyhlásením poslanca Rajtára, že konanie jeho asistenta Rybaniča je „akt vlastenectva“, by sa mala zaoberať prokuratúra. Napĺňa totiž znaky skutkovej podstaty trestného činu: „Schvaľovanie trestného činu.“

Kam až chcú blázni z opozície priviesť spoločnosť, keď nerešpektujú zákon? Bude Rajtár s Lipšicom obhajovať aj páchateľa, ktorý fyzicky prepadne ministrovu sekretárku ublíži jej na zdraví a ukradne jej tašku, lebo v nej budú dokumenty dokazujúce nejaké konanie ministra? Dá sa to porovnať s prípadom Rybaniča,  len ide o iný zločin v trestnom zákone. Ak prísne nepotrestáme takéto metódy politického boja, blížime sa anarchii.

Tí, ktorí hovoria o prospešnosti zločinu Rybaniča pre spoločnosť, by si mohli spomenúť, že do roku 2005 bolo podľa trestného zákona možné pri úvahe, či bol spáchaný trestný čin posudzovať aj tzv. nebezpečnosť činu pre spoločnosť. Ale bol to práve Daniel Lipšic ktorý z pozície ministra spravodlivosti presadil, aby sa do trestného zákona z roku 2005 takéto ustanovenie nedostalo. A expresívne aj v pléne parlamentu vyhlasoval,  že ak je niečo popísané v trestnom zákone znamená to, že je to trestné a nepotrebuje to ďalšie posudzovanie nejakej spoločenskej nebezpečnosti. Lipšic tvrdil, že to slúži len na to, aby sa vyvolení vyhli trestnej zodpovednosti. Nebyť jeho tvrdohlavosti, ktorá ho teraz poriadne dobehla,  dalo by sa v Rybaničovom prípade uvažovať o spoločenskej nebezpečnosti jeho konania.  No teraz to jednoducho nejde.  Poslaneckému asistentovi hrozí za zločin až 8 - ročný trest a pričinil sa o to paradoxne jeho obhajca Daniel Lipšic, pretože ako exminister spravodlivosti presadzoval až drastické sprísňovanie trestov. Poslanec Lipšic by o tom mal poučiť svojich opozičných kolegov. Uvidíme, ako svoje predstavy o prísnom trestaní porušovania bankového tajomstva bude teraz realizovať pri obhajobe Rybaniča.  Bude tvrdiť, že je to príliš prísne?

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.

Píše Mikuláš Dzurinda

Únia sa musí zmeniť na federáciu (píše Mikuláš Dzurinda)

Aby Únia vzbudzovala nádej aj rešpekt.


Už ste čítali?