Bojovníci za klávesnicou

Autor: Martin Glváč | 8.10.2015 o 15:42 | Karma článku: 4,41 | Prečítané:  1515x

Prázdniny už sú dávno za nami, no uhorková sezóna zjavne nie. Strach sa dobre predáva a tak ma ani veľmi neprekvapili reakcie niektorých médií a rôznych osôb na informáciu, že na Slovensku vznikne styčný tím NATO (NFIU).

Vraj sa bojíme komunikovať, že v jednej budove v bratislavských Vajnoroch bude sedieť v roku 2016 za stolmi a počítačmi približne štyridsiatka ľudí. Tento počet ešte vôbec nie je uzavretý a predpokladám, že ani nebude naplnený na 100%. Každopádne, minimálne 50% členov tohto tímu bude z OS SR a druhá polovica bude doplnená podľa záujmu spojencov. Niektoré médiá sa však naďalej snažia strašiť „základňou NATO“ na Slovensku. Keď má niekto záujem zamieňať si pojmy s dojmami a klamať ľudí, je to jeho vec. Nech sa potom ale nesťažuje, že o jeho výmysloch vopred nehovoríme.

Jednou z výhod tejto vlády je, že sa nemusím za jej rozhodnutia hanbiť ani sa ich báť. Vytvorenie NFIU na Slovensku je jedným z nich. O tom, že na Slovensku má vzniknúť tento tím sme preto hovorili už od februára, no asi na to ľudia z portálu, ktorí sami informáciu začiatkom roka zverejnili, zabudli. Téma sa opäť objavila na jar, potom znovu cez leto, no a keď dnes prišlo na lámanie chleba, nastala skupinová amnézia.

Nerád sa opakujem, no pre istotu pripomeniem základné informácie, aby to bolo čierne na bielom. Tím približne 41 plánovačov bude plne funkčný do konca budúceho roku. V súčasnosti sa chystá rekonštrukcia a vybavenie objektov, v ktorých majú sedieť. Ich úlohou bude v prípade potreby uľahčiť prijatie spojencov na Slovensku. Veliteľom bude slovenský dôstojník a celkový účet si podelíme so Severoatlantickou alianciou. Na tom, že NFIU nemôžeme nazvať základňou sa s nami koniec koncov zhodujú aj analytici, ktorí na nás za iných okolností s obľubou nenechajú ani nitku suchú.

Na záver tak len dodám, že my, ako zodpovedný člen aliancie, budeme naďalej a pravidelne participovať na témach o budúcom smerovaní NATO. Touto neformálnou cestou chcem pozvať aj niektorých komentátorov, aby tieto témy sledovali s nami. Po viac ako jedenástich rokoch nášho členstva, by bolo dobre venovať sa im občas aj bez snahy o senzáciu.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.

Píše Mikuláš Dzurinda

Únia sa musí zmeniť na federáciu (píše Mikuláš Dzurinda)

Aby Únia vzbudzovala nádej aj rešpekt.


Už ste čítali?