Galko radšej počúval manželské hádky ako potreby vojakov

Autor: Martin Glváč | 8.8.2013 o 13:04 | Karma článku: 10,54 | Prečítané:  16166x

Viete, čo by ma urazilo? Pochvala od môjho predchodcu - novodobého eštebáka Ľubomíra Galka, ktorého odvolali z postu ministra obrany za predchádzajúcej vlády. Tento skompromitovaný politik sa dnes snaží hrať na akúsi morálnu autoritu a manipulovať verejnosťou, no mal by sedieť niekde úplne inde než v parlamente -  za to, čo robil a za to, čo zavinil svojou nekompetentnosťou.

Darmo sa bude chváliť, ako sa staral o vojakov a že podával trestné oznámenia... Fakty nepustia. Všetci dobre vieme ako eštebácky odpočúval súkromné rozhovory obyčajných ľudí. Vraj preto, že ohrozovali záujmy štátu. Môj predchodca sa snaží zo seba striasť eštebácke odpočúvanie tým, že sa odvoláva na rozhodnutia súdov. Ozaj videl niekto zdôvodnenia, ktoré galkovci posielali na súdy, aby mohli odpočúvať sekretárky, šoférov, novinárov a ďalších ľudí?

 

Pán Galko, skutočne neviem ako môžu ohrozovať záujmy štátu napríklad ľudia, ktorí si riešia svoje manželské nezhody. Prečo by mal niekto motiváciu počúvať takéto informácie? Na čo by boli ministrovi obrany? Dokonca „liberálnemu“ ministrovi obrany. Takto fungoval bývalý vrcholový predstaviteľ rezortu obrany, ktorý sa mal starať predovšetkým o jeho rozvoj.

 

A ak práve neodpočúval, nečítal prepisy hovorov, alebo nebol na výstave psov, tak presviedčal vojakov o tom, ako sa o nich stará. Realita však nepustí. Za Galka sa neinvestovalo do výzbroje ani do výstroja. Za Galkovej éry šlo na výstroj a výzbroj vojakov historicky najmenej peňazí. Podával trestné oznámenia na iných a prekrýval tak kšefty, ktoré sa diali v rezorte pod jeho vedením. Zanechal po sebe nevýhodné zmluvy a spôsobil miliónové škody daňovým poplatníkom. Veď stačí spomenúť také „manažérske“ perličky, akými boli nákupy zbytočných legoskladačiek za 16,4 milióna eur, či nehorázne predražená zmluva na povinné zmluvné poistenie vozidiel. A tento pán sa ide teraz s plechovým ksichtom hrať pred národom na pána slušného a snaží sa očistiť pred verejnosťou tak, že hádže svoju špinu na druhých. A prekrýva svoje zlyhania.

 

Vojakom dnes vďaka ,,manažérovi" a novodobému eštebákovi Galkovi chýba základná výbava a preto sa to snažíme napraviť. Zastavili sme historický prepad financií na modernizáciu Ozbrojených síl SR, ktorý zanechal tento diletant a všetky peniaze, ktoré sa nám podarilo ušetriť, chceme investovať na vybudovanie funkčnej a zmodernizovanej armády. Pánovi Galkovi evidentne prekáža, že vojaci konečne dostanú to, čo potrebujú k svojej práci a na čo on zvysoka kašľal. Len preto, že ho bavilo počúvať klebety z obývačiek ľudí a kšeftovať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Pred povodňou v Starej Lesnej utekali dovolenkári aj miestni

Rekreanti skončili v škole, osadníci na úrade.

Píše Mikuláš Dzurinda

Únia sa musí zmeniť na federáciu (píše Mikuláš Dzurinda)

Aby Únia vzbudzovala nádej aj rešpekt.


Už ste čítali?