S Galkom a Líškom sa o poistnom neraďte

Autor: Martin Glváč | 11.7.2012 o 14:06 | Karma článku: 3,65 | Prečítané:  1108x

Smer  za prvej vlády Roberta Fica v roku 2008 poisťoval ministerské autá drahšie ako to robilo vedenie rezortu za Ľubomíra Galka a Ivety Radičovej. Na tomto argumente postavil svoju obranu bývalý šéf Úradu investícií a akvizícií, ktorý sa podpísal pod predražený tender na povinné zmluvné poistenie (PZP) Pavol Líška – kandidát SaS č. 75 vo voľbách do NR SR.  

Prečo nám pán Líška radšej nevysvetlil, ako je možné, že nedohodol a nebol schopný vybaviť pre štát výhodnejšie poistné? Prečo by sme mali platiť milióny eur zbytočne?  Prečo nepovažoval za dôležité obhájiť svoj podpis spornej zmluvy, keď expremiérka vyhlásila, že to zakázala? Prečo pán Líška nenechal podpis zmluvy na nové vedenie rezortu a podpísal ju 9 dní po voľbách? Kam sa tak ponáhľal? 

Stanovisko poisťovne, ktorá po mojom oznámení, že takéto kšefty na ministerstve nestrpím je azda najlepším argumentom, ktorý spochybňuje aj konanie pána Líšku. Poisťovňa oznámila, že je ochotná rokovať o prípadných zmenách zmluvných podmienok. Bez urážky, ale ak by bol pán Líška dobrý manažér, potom by za čias svojho úradovania urobil to čo ja. Teda dohodol výhodnejšie poistné. A pán  Galko, vtedajší minister, alebo pani Radičová si k tomu mohli pokojne urobiť  tlačovku.  

Neprináleží mi hodnotiť zmluvu na poistné z čias smeráckych ministrov a nie je to ani mojou úlohou. Ministrom som sa stal tento rok, nebol som ním predtým a nemal som žiadne kompetencie zasahovať do chodu rezortu obrany. So zmluvou uzatvorenou počas vlády Smeru  by som navyše dnes už nič neurobil. Po mojom nástupe sa na mojom stole ocitla aktuálna zmluva podpísaná nominantmi SaS. Považujem ju za nevýhodnú a urobím všetko preto, aby sme takto zle postavenú zmluvu neplnili. A to je pre mňa kľúčové.

Na margo tej  ,,nevýhodnej“ zmluvy, ako tvrdí pán Líšku, ktorú sa ani neodvážim hodnotiť, je nutné povedať, že na základe tejto zmluvy zaplatilo ministerstvo prvý januárový týždeň 2012 poisťovni plnú výšku poistného, hoci ceny na trhu boli už nižšie a pán Líška to vedel. Pýtam sa prečo výhodnejšie ceny neuplatnil?  

Neprišiel som na tlačovku so siláckymi rečami, na koho všetkého podám trestné oznámenie, ako to robil môj predchodca. Len preto, že to dobre vyzerá v médiách. Oznámil som, že takéto šafárenie sa na ministerstve obrany diať nebude. A ani som neprestrelil, keď som za poistné kritizoval bývalé vedenie rezortu, ako to divákom podávala v spravodajstve TV Markíza.  Mal som azda  dohadovať také ,, výhodné“ zmluvy ako pán Líška? Toto by mali s pánom Galkom vysvetľovať občanom. Peniaze, ktoré by  vyhodili von oknom totiž súrne potrebujeme.  

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?