Desatoro pravičiara

Autor: Martin Glváč | 9.3.2012 o 17:05 | (upravené 29.3.2012 o 8:51) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  1157x

Zostavil som desatoro pravičiara. Dovolil som si tak urobiť po niekoľko mesačnom blogovaní a čítaní príspevkov diskutujúcich. Desatoro odráža v zjednodušenej podobe absurdnosť často sa opakujúcich argumentov.

1.Len pravičiar má pravdu. Keď sociálny demokrat povie, že treba zaviesť bankovú daň je to debil. Keď to povie Mikloš, je to geniálny nápad.

2.Len pravicový politik (Sulík) môže kázať o morálke a súdiť kto je dobrý a zlý. Keď sa stretáva s osobou z mafiánskych zoznamov, hovorí s ňou o korupcii, neoznámi to orgánom činným v trestnom konaní a dopustí sa trestného činu, pravičiar nevidí, nepočuje. Aj tak za všetko môže Fico.

3. Len pravičiar (Lipšic)  bojuje s kriminalitou. Že nikto nesedí za emisie? Že nepoznáme vraha Ernesta Valka? Že ignoroval kauzu Gorila? Že nedokáže ochrániť slušnú rodinu pred neprispôsobivými  Rómami? No a čo, že bojuje len rečami. Za kriminalitu môžu aj tak sociálni demokrati.

4. Pravičiar je vždy menšia sviňa než sociálny demokrat. Aj keď berie úplatky a provízie za privatizáciu štátnych podnikov, aj keď si „pakuje" vrecká a ľudia z toho nič nemajú, no a čo, aj tak je najhorší Fico, veď pije coca - colu.

5. Pravičiar je zárukou, že ľudia sa majú a budú mať lepšie . Väčšia solidarita bohatých so slabšími je sociálnodemokratická somarina. Radšej zvýšme DPH, to je systémové opatrenie. Štatisticky to prinesie lepšie čísla. No a čo, že 590 tisíc ľudí má penzie do 385 eur, 786 492 ľudí nemá vyšší dôchodok ako 445 eur a 71 % ľudí nezarobí viac ako 850 eur v hrubom. Veď bohatí by zvýšenie daní neprežili a chudobní sú zvyknutí. To dá logiku. Pravičiar môže hovoriť o zvyšovaní zdanenia a odvodov, ale to je niečo celkom iné ako keď to hovoria sociálni demokrati.

6. Odborník na diaľnice nie je Robert Fico ani Ľubomír Vážny, ale ten kto o nich len rozpráva a doteraz nič nepostavil ( J. Figeľ). Pravicová vláda je dokonca šikovnejšia aj keď za Fica sa eurofondy čerpali lepšie a efektívnejšie.

7. Slovo zodpovednosť patrí pravici. Len pravicové strany môžu hovoriť o zodpovednosti, len oni sú zodpovedné. A zodpovední sú tí, ktorí rozbili v októbri 2011 koalíciu. To dá rozum.

8. Len pravicový politik môže kričať, aby chytili zlodeja. Keď ho chytia pri špinavostiach (Sulík, Mikloš, Dzurinda) nič sa nedeje, zostáva lídrom. Veď požiadal voličov, aby mu vo voľbách vystavili vysvedčenie. To je gesto štátnika.  Oveľa závažnejšie je piť colu. To je nehoráznosť.

9. Keď Smer tvrdí, že privatizácia je zlodejina, je proti privatizácii, proti ziskom zdravotných poisťovní, to sú len socialistické výplody. Keď sa zistí korupcia pri privatizácii, vyplácanie provízií (pravičiarom), kupčenie s hlasmi poslancov, rozkrádanie štátneho majetku, sú to len pravicové turbulencie.  Svine sú sociálni demokrati. Tí kradnú.

10. Len Smer je synonymom korupcie a zlodejiny. Pravičiari bojujú za spravodlivosť a proti korupcii. No a čo, že kradnú ako straky, že dostali mestské byty  (Mikloš, Žitňanská) a berú provízie.  Podstatné je, že už roky v tejto krajine prijímajú antikorupčnú legislatívu. Za ktorú sa skrývajú.

P.S.  Čestne prehlasujem, že tento blog nekorigoval nikto z mafiánskych zoznamov, ako sa to stalo Richardovi Sulíkovi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?