Spišiak mal Lipšicovi povedať: Nie, ďakujem

Autor: Martin Glváč | 19.12.2011 o 8:42 | Karma článku: 10,88 | Prečítané:  16383x

"Od nás očakávajú ľudia, že nikto z mocných si nebude môcť nič vybaviť, nebude môcť byť nad zákonom". Viete, kto to povedal?

Daniel Lipšic, krátko po nástupe na ministerstvo vnútra. Darmo však  bude  ,,kázať" ľuďom, ako nemôže nik stáť nad zákonom, ako tí slušní musia mať prednosť pred gaunermi a rozprávať o zúžení imunity, keď on sám urobil  z policajného prezidenta Spišiaka nadčloveka a osobne mu zahladil trest za prekročenie rýchlosti. A dal mu imunitu. No pán Lipšic pardón, ale takto to robili kedysi za bývalého režimu. Tiež klamali, ako si musia byť všetci rovní, ale oni sami boli rovnejší.

Spišiak dostal za priestupok disciplinárny trest 15 % zrážky z platu a mal prísť aj o polročné odmeny.  No nestalo sa. Pán ,,Najspravodlivejší" Lipšic sa totiž nadprácou, zahladením disciplinárneho trestu postaral Spišiakovi o odmenu 3500 eur, ktorou si hravo vykompenzuje 120 eurovú pokutu za priestupok, zrážky z platu a ešte mu zostane. Môžu sa pán Lipšic na vás obrátiť aj ďalší ľudia, ak prekročia rýchlosť? Lebo stať sa to môže naozaj každému, aj slušnému človeku.

Pamätám si ešte ako policajný šéf  Spišiak vyhlásil po prevalení rýchlej jazdy, že sa hanbí. Pán Spišiak, hanbite sa radšej za to, že ste nemali v sebe toľko slušnosti a nepovedali ste ministrovi. Nie, ďakujem, prečo by som mal mať výnimku a stáť nad zákonom. A keď ste si tie peniaze nevedeli odpustiť, zastavte sa pán Spišiak aspoň v Malackách u rodiny Dobrovodských s pozdravom od ministra, ospravedlnením a možno aj s bejzbolovou palicou, keď ste im od nástupu do funkcie nedokázali pomôcť. A oblbujte ďalej ľudí o rovnosti pred zákonom, 105 % úspešnosti plnenia vašich plánov a o tom ako slušní ľudia majú prednosť pred gaunermi. Napokon porovnajte si vyhlásenia pána Lipšica a Spišiaka s realitou.

 

 

Povedal Lipšic pri vymenovaní Spišiaka

Jednou z priorít rezortu vnútra bude v tomto volebnom období boj proti organizovanému zločinu a korupcii. „Boj proti tomu, aby nikto akokoľvek vplyvný alebo bohatý nestál nad zákonom," zdôraznil Lipšic. Pripomenul, že sa často hovorí, že polícia musí byť nestranná, ale podľa ministra to tak nie je. „Polícia musí byť apolitická, ale nemôže byť nestranná - vždy musí byť na strane slušných ľudí," konštatoval Lipšic a dodal, že polícia musí vedieť rozlišovať medzi slušnými ľuďmi a gaunermi, napríklad medzi vodičom, ktorému chýba lekárnička a cestným pirátom. Minister považuje „padni komu padni" za dobré heslo, ktorému ale musí zodpovedať aj realita. "Od nás očakávajú ľudia, že nikto z mocných si nebude môcť nič vybaviť, nebude môcť byť nad zákonom," dodal Lipšic.

Zdroj: SITA, 19.7.2010 - (pri vymenovaní Spišiaka do funkcie policajného prezidenta)

Potom ako Spišiak prekročil povolenú rýchlosť

"Viete si predstaviť, že by pred rokom alebo dvoma zdokladoval policajt priestupok policajného prezidenta? Dôležité je, aby nikto nestál nad zákonom. Ponesie zodpovednosť ako každý iný vodič," uviedol Lipšic na tlačovej besede s tým, že takmer každý už spáchal dopravný priestupok

Zdroj: cas.sk, 20.7. 2011

Jaroslav Spišiak o svojom priestupku

 

Dodržiavanie predpisov v doprave je podľa Spišiaka dôležité pre bezpečnosť cestnej premávky. "Mrzí ma to. Snažím sa dodržiavať všetky predpisy. Nevybavujem si výnimky. Prekročil som rýchlosť o 33 km za hodinu," uviedol Spišiak. Zároveň dodal, že sa pri prekročení rýchlosti nikam významne neponáhľal.

 

Zdroj: Pravda, 20. 7.2011

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Jeden víťaz a samí porazení. Čo ukázali nemecké voľby

Takmer štvrtina nemeckých voličov hlasovala za extrém. Nová vláda je aj preto v nedohľadne.


Už ste čítali?